Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Do Norska za Haničkou

Po návratu z Číny jsem měl pouze 10 dnů na to, abych dodělal vše potřebné a mohl se vydat na návštěvu za Hankou do Norska. Samozřejmě jsem se hodně těšil, a to nejen proto, že mi Hanka chyběla, ale i proto, že jsme měli v plánu opravdu zajímavý program.

Po pohodovém letu z Krakowa do Trondheimu jsme měli den na aklimatizaci a hned poté jsme vyrazili na jednu z mnoha kabin, které v Norsku jsou. Po Číně, kde jsme zažili i teploty kolem 25 stupňů jsem na přelomu března a dubna musel opět obléci zimní vybavení. Nicméně počasí bylo na norské poměry nádherné. Po cestě na kabinu mi bohužel prasknul popruh na Husky batohu, takže jsem se s věcma docela nadřel. Odměnou ale byla další den túra v hlubokém sněhu za krásného počasí a s krásnými výhledy. Asi poprvé v životě jsem absolvoval výlet skutečně ve sněhu mimo značené cesty a byla to velká zábava.

Po dalším dnu stráveném v Trondheimu jsme se vydali na malou cestu po norských městech. Nejdříve nás čekal den v Bergenu, který jsme si užili opravdu dosytosti. Jen škoda, že jsme s sebou neměli potřebné vybavení, nad Bergenem by se totiž také dal udělat krásný výlet v okolních lesích. Po nočním přejezdu do Osla jsme pak strávili dva dny i v hlavním městě. Využili jsme je k návštěvě Holmenkollenu, centra města, nákupům suvenýrů i našich prvních Fish and Chips v životě. Počasí opět přálo, také ubytování přes AirBnb tentokrát opravdu vyšlo a potkali jsme velmi milé lidi, takže s výletem musíme být spokojení. Do Norska se ale určitě ještě chci někdy vrátit, protože příroda je tam nádherná a ještě kus jsem neviděl.

Fotky v galerii a zde.