Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Horská Výzva – Beskydy 2018

25. a 26. května byla data, která jsem měl v kalendáři poznačená již delší dobu. V těchto dnech se totiž odehrávala letos první Horská výzva, kde jsme po loňsku zůstali se Štěpou a Hankou zaměstnaní jako časoměřiči. Jelikož ale Štěpa i Hanka byli v té době ještě na Erasmu, musel jsem si najít posilu, která se mnou závody absolvuje. Tou se nakonec stala teď už kamarádka z prváku z Geoinformatiky.

I když jsem měl obavy, jak všechno zvládneme, nakonec to podle mého názoru dopadlo víc než dobře. V pátek před půlnocí jsme na trať vyprovodili více než 300 běžců na trati Long (tolik jsem nikdy nezažil) a šli jsme na pár hodin lehnout. V sobotu jsem vlastně od rána až do čtyř byl jen v cílovém prostoru, kam postupně doběhlo více než 1000 závodníků. Saša mezitím celou agendu v zázemí zvládla sama, za což před ní musím smeknout klobouk, protože stresu bylo asi více než dost.

Největším zážitkem byl doběh prvního závodníka trasy Half, kterým byl Standa Najvert. Pravděpodobně šel závod pouze jako trénink a vyhrál s velkým náskokem. Do cíle pak pohodovým tempem přiběhl, odčipoval se a v klidu odešel. Až po pár desítkách vteřin jsme si uvědomili, že vlastně nevíme, jakou trasu běžel, takže jsem za ním odběhl se ho zeptat. Na můj dotaz, jestli ví, že vyhrál, mi odpověděl „Vím, no.“ Vypadalo to, že výhru opravdu nečekal…

Pár fotek zde. Mrkněte i na stránky Horské výzvy a můžete třeba běžet některý z dalších závodů.