Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Konopiště Open 2018

Od 12. do 15. července se v zámeckém parku zámku Konopiště u Benešova konal historicky první major discgolfový turnaj v Česku. Discgolfu jsem v poslední době hodně propadl. Kdo by nevěděl, co to je a jak se hraje, doporučuju mrknout na stránky ProDiscgolf. Tamtéž najdete i seznam hřišť, kterých už je v Česku kolem 90 a neustále přibývají. Jelikož Hanka byla v Německu na letní škole, byla to ideální příležitost aspoň na dva dny na Konopiště vyrazit. Jména jako Ricky Wysocki, Paul McBeth, Eagle McMahon či Nate Sexton, která asi nikomu z vás nic neřeknou, pro mě byla dostatečně velkým tahákem.

Z turnaje jsem nakonec viděl dvě kola, která byla velkým zážitkem. Fajn bylo i to, že organizátoři kromě profi hřiště připravili i hřiště na doprovodný turnaj amatérských hráčů, které bylo ještě ve čtvrtek volně přístupné a kde jsem si mohl zahrát a něco se zase přiučit. V obchůdku jsem si koupil i tričko s logem turnaje a nový disk, ze kterého mám radost. Čtvrteční večer jsem navíc ještě využil k návštěvě Peti a Máry v Táboře. I když jsem tedy v průběhu dvou dnů strávil dost času cestováním, zážitky za to rozhodně stály a na Konopiště se klidně příští rok vypravím znovu.

Několik fotek zde. Kdo by chtěl, může tady mrknout aspoň na druhou polovinu závěrečného kola a třeba vás discgolf chytí tak, jako mě.