Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Letní škola v Nanjingu

Můj hodně cestovní březen začal již jeho první víkend. V sobotu 3. března jsem se úspěšně s dalšími několika spolužáky z katedry setkal na letišti v Praze a mohl jsem se tak poprvé vydat na cestu mimo Evropu – konkrétně do čínského města Nanjing. Tam jsem měl absolvovat letní školu v rámci projektu GeoS4S – GeoServices for Sustainability.

Celá Čína pro mě byla velkým zážitkem. Asi nejvíce mi utkvěly v paměti čínská gastronomie a také dopravní systém. Hned úvodní snídaně v hotelu, kde jsem poprvé v životě musel jíst hůlkama, byla opravdu zážitek. Po pár dnech jsem si ale zvykl a troufnu si říct, že ke konci pobytu už mi jezení docela šlo. Samostatnou kapitolou pak bylo stravování v restauracích. Celý proces výběru restaurace, objednávky a následně konzumace trval někdy i dvě hodiny a všechny části byly velmi zábavné.

Skoro každý den jsme od devíti od rána do šesti do večera byli ve škole, kde jsme se vzdělávali v námi vybraných kurzech. V Číně je škola tvořena kampusem, který v našem případě obývalo až 40 000 studentů a který byl obehnán plotem. Nutno říci, že život za plotem je úplně jiný, než život uvnitř kampusu. Bohužel jsme neměli tolik času jej pořádně zažít. Pouze jednou jsem se vydal na osamocenou obhlídku vybraného místa ve městě. Výsledkem byly čtyři hodiny mimo hotel, z nichž jsem tři a čtvrt hodiny cestoval k jezeru, od kterého měl být krásný výhled na město, a 45 minut jsem se ve zrychleném tempu kochal u jezera především tichem, které je i ve večerních hodinách v Číně poměrně vzácné.

I tak jsem ale byl z Číny nadšen odvezl jsem si skutečně mnoho zážitků. Mrkněte na fotky ve fotogalerii nebo zde.