Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Procházka po trase Shortu Horské Výzvy + discgolf

V těchto dnech jsem se původně měl vracet z dovolené v Německu, nicméně díky mé nemoci se nakonec plány musely změnit. V posledních dnech už jsem se ale cítil lépe, takže jsme se rozhodli, že alespoň na jeden den utečeme před teplem ve městě do hor. Na středu jsme naplánovali výlet z Koutů nad Desnou po trase Short závodu Horská Výzva v Jeseníkách, který nás v pozici osob odpovědných za výsledky čeká již za týden. Alespoň jsme si tak mohli na vlastní nohy vyzkoušet, co závodníky čeká. V areálu v Koutech je navíc i discgolfové hřiště, kterým jsem plánoval výlet zakončit, pro mě tedy potenciálně naprosto ideálně strávený den.

Výlet splnil všechna očekávání. Opravdu jsme se zchladili, celou cestu bylo zhruba kolem 24°C a foukal příjemný vítr. Na Červenohorském sedle jsme vzhledem k mé dietě dali aspoň polévku a pokračovali jsme po červené značce, po které závodníci budou po startu vybíhat. Po cestě jsme se několikrát zastavili kvůli sběru borůvek do jogurtů, kaší a podobně, nakonec jsme našli ideální místo, kde jsme si nasbírali plnou krabičku. Po dalších pár kilometrech jsme již začali postupně po zelené značce sestup zpátky do Koutů. Trať pro závodníky je opravdu různorodá, po cestě se střídají povrchy a závod rozhodně musí stát za to. Místy hodně prudkým klesáním jsme nakonec zhruba ve čtyři dorazili zpět a po limonádě mi tak zbyl ještě nějaký čas na discgolf.

Hřiště pro mě bylo asi největším zklamáním výletu. Vůbec poprvé jsem hrál na hřišti, kde nebyly koberce na výhozištích. Některá výhoziště navíc byla umístěna tak, že se z nich téměř nedalo hrát. V koších chyběly šipky k další jamce, díky čemuž byla orientace na hřišti občas velmi ztížená. Možná i z tohoto důvodu se mi vůbec nepodařilo nalézt devátou jamku, hřiště jsem tedy ani nedohrál. Hřiště pravděpodobně nemá příliš velké vytížení a bohužel se to na něm podepsalo.

Na fotky můžete mrknout ve fotogalerii. Zde najdete i log ze Stravy.